LM: Brest gromi Salzburg, Stuttgart remisuje z Spartą [WIDEO]

Autor:Krzysztof GajdurDodano:

Wystartowała 2. kolejka Ligi Mistrzów UEFA. W dwóch pierwszych spotkaniach Brest rozgromił Salzburg 4:0, a Stuttgart zremisował z Spartą Praga 1:1.

Brest z drugą wygraną w Lidze Mistrzów

Brest świetnie rozpoczął nowy sezon LM, bo udało mu się pokonać Sturm Graz. Dziś francuska ekipa chciała wygrać po raz drugi w europejskiej elicie, a jej przeciwnikiem był Salzburg, który udział w LM rozpoczął od porażki ze Spartą. W pierwszej połowie to wicemistrzowie Austrii mieli optyczną przewagę, ale byli bardzo nieskuteczni, a Brest atakował sporadycznie, ale w 24. minucie po raz pierwszy skutecznie. Gości na prowadzenie wyprowadził Abdallah Sima. W drugiej połowie obraz meczu był diametralnie inny i może to dziwić, bo to Austriacy musieli gonić wynik. Brest jednak odpalił fajerwerki i strzelał gola za golem. Na 2:0 trafił Mahdi Camara, chwilę później swojego drugiego gola zdobył Sima, a wynik spotkania na 0:4 ustalił Mathias Pereira Lage.

W drugim dzisiejszym meczu Stuttgart mierzył się u siebie z Spartą. W pierwszych minutach gospodarze mieli zdecydowaną przewagę i już w 8. minucie objęli prowadzenie za sprawą Enzo Millota. Sparta jednak nie złożyła broni i dążyła do remisu. Udało się go osiągnąć w 32. minucie, gdy kapitalną bramkę z rzutu wolnego strzelił Kaan Kairinen. Do przerwy mieliśmy remis, a w drugiej połowie już tak dużo sytuacji bramkowych nie było. Co za tym idzie kolejne bramki nie padły i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Liga Mistrzów Uefa champions league Red bull salzburg Stade Brestois Stuttgart Sparta praga