Autor:Krzysztof GajdurDodano:
Puchar Króla Arabii Saudyjskiej: Al Hilal triumfuje i zgarnia potrójną koronę! [WIDEO]Al Hilal/X

Al Hilal wygrało Puchar Króla Arabii Saudyjskiej. Podopieczni Jorge Jesusa po serii rzutów karnych pokonali Al Nassr i przypieczętowali zdobycie potrójnej korony w sezonie 2023/24.

Al Hilal z kolejnym trofeum

Dziś zostało rozegrane ostatnie spotkanie sezonu 2023/24 w saudyjskiej piłce. Mowa tutaj o starciu finału Pucharu Króla Arabii Saudyjskiej pomiędzy Al Hilal a Al Nassr. Faworytem do zwycięstwa tego meczu byli podopieczni Jorge Jesusa i błyskawicznie pokazali, że nie bez powodu, bo w 7. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Aleksandara Mitrovica. Do przerwy był to jedyny gol, a sytuacja Al Nassr skomplikowała się w 56. minucie, gdy czerwoną kartkę obejrzał David Ospina. Drużyna z Cristiano Ronaldo na czele była już w trudnej sytuacji, ale pomocną rękę wyciągnął jej Ali Al-Bulaihi z przeciwnej drużyny, który także zobaczył czerwień. Moment później Al Nassr doprowadziło do remisu za sprawą Aymana Yahyi. Jeszcze w regulaminowym czasie gry z boiska wyleciał Kalidou Koulibaly, a to oznaczało, że w dogrywce Al Nassr będzie grało dziesięcioma graczami przeciwko dziewięciu. Mimo tego drużyna Luisa Castro nie wykorzystała tej przewagi, a to oznaczało konkurs rzutów karnych. W nim lepsze było Al Hilal, które zwyciężyło 5:4 i zgarnęło kolejne w tym sezonie trofeum.

Triumf w Pucharze Króla Arabii Saudyjskiej oznacza, że Al Hilal oficjalnie zdobyło w tym sezonie potrójną koronę. Wcześniej podopiecznym Jorge Jesusa udało się zwyciężyć w Superpucharze Arabii Saudyjskiej i zdobyć mistrzostwo Kraju.