Premier League: Liverpool, Arsenal i City ponownie wygrywają

Autor:Krzysztof GajdurDodano:
Premier League: Liverpool, Arsenal i City ponownie wygrywająJulian Prizont-Cado / Shutterstock.com

Za nami wszystkie sobotnie mecze 7. kolejki Premier League. Wielka trójka, czyli Liverpool, Arsenal i City zwyciężyli swoje mecze. The Reds pokonali 1:0, Kanonierzy okazali się lepsi od Southampton wygrywając 3:1, a The Citizens zwyciężyło z Fulham 3:2.

Gol na początku daje wygraną Liverpoolowi

7. kolejka Premier League zaczęła się na Selhurst Park, gdzie Crystal Palace podejmowało Liverpool. Spotkanie ustawiła szybka bramka Diogo Joty w 9. minucie. Później przewagę mieli The Reds, ale gospodarze swoje pojedyncze okazje również. Żadna z ekip już jednak nie zdołała pokonać bramkarza rywala i podopieczni Arne Slota minimalnie zwyciężyli 1:0.

Arsenal się męczył, ale wygrywa

Zwycięstwo zanotował również Arsenal, który jednak miał bardzo duże problemy z Southampton. Pierwsza połowa była bezbramkowa, a druga rozpoczęła się kapitalnie dla Świętych, którzy wyszli na prowadzenie w 55. minucie za sprawą Camerona Archera. Po stracie gola Kanonierzy jednak się obudzili i trafienia Kaia Havertza, Gabriela Martinelliego i Bukayo Saki dały im zwycięstwo 3:1. W 90. minucie na murawie pojawił się Jakub Kiwior.

Fulham postawiło się City, ale punktów nie zdobyło

Ostatnia drużyna z wielkiej trójki, czyli Manchester City również odniosła wygraną. Mistrzowie Anglii mierzyli się z Fulham i w 26. minucie stracili gola, bo prowadzenie gościom dał Andreas Pereira. Podopieczni Pepa Guardioli jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać stan rywalizacji za sprawą Mateo Kovacica. Chorwat kapitalnie rozpoczął też drugą połowę, bo już w 47. minucie trafił na 2:1. W samej końcówce meczu zobaczyliśmy jeszcze dwa gole. W 82. minucie dwubramkowe prowadzenie gospodarzom dał Jeremy Doku, a chwilę później Fulham złapało kontakt dzięki bramce Rodrigo Munizowi. Ostatecznie jednak goście nie zdołali już wyrównać i to City wygrało 3:2.