Autor:Krzysztof GajdurDodano:
PKO Ekstraklasa: Udany start Rakowa, częstochowianie nie dali szans Motorowi [WIDEO]Dziurek / Shutterstock.com

Raków Częstochowa zwyciężył w ostatnim niedzielnym meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy. Podopieczni Marka Papszuna okazali się lepsi od Motoru Lublin, wygrywając 2:0.

Raków bezlitosny dla Motoru

W ostatnim niedzielnym meczu PKO Ekstraklasy mieliśmy starcie, w którym faworyt był jeden. Mowa tutaj o Rakowie Częstochowa, który mierzył się z beniaminkiem, Motorem. Podopieczni Marka Papszuna chcieli wywiązać się ze swojej roli i od samego początku chcieli narzucić rywalowi swój styl gry. Medaliki miały jednak duży problem ze skutecznością, dlatego długo nie potrafili zdobyć gola. Aż nadeszła 32. minuta. Wtedy to kontratak gości precyzyjnym uderzeniem wykończył Ante Crnac.

Do przerwy była to jedyna bramka, którą zobaczyli kibice w Lublinie. W drugiej połowie niestety dla miejscowych obraz tego meczu zbytnio się nie zmienił. Nadal przewagę miał Raków i to on dążył do powiększenia przewagi. Ekipa z Częstochowy ponownie trochę musiała poczekać na zdobycie drugiej bramki, ale padła ona w samej końcówce. Chwilę po wejściu na boisko na listę strzelców wpisał się Dawid Drachal.

Ostatecznie to trafienie polskiego pomocnika ustaliło wynik końcowy meczu. Raków wygrał w Lublinie 2:0 i świetnie rozpoczął nowy sezon Ekstraklasy. Motor punktów musi szukać w kolejnych kolejkach.