Autor:Krzysztof GajdurDodano:
Euro U17: Nieudany start PolakówUEFA

Reprezentacja Polski U17 przegrała pierwszy mecz na turnieju Euro U17. Podopieczni Rafała Lasockiego ulegli Włochom 0:2.

Słaby występ biało-czerwonych

Rok temu Polacy na Euro U17 doszli aż do półfinału. Drużyna Rafała Lasockiego z pewnością chciałaby ten wynik powtórzyć, ale dziś w pierwszym meczu turnieju zanotowała falstart. Biało-czerwoni ulegli Włochom 0:2. Spotkanie zaczęło się najgorzej, jak mogło, bo rywale objęli prowadzenie już w 5. minucie za sprawą Mattii Mosconiego. Polacy w pierwszej połowie starali się zagrozić bramce Włochom, ale brakowało im konkretów. W drugiej połowie natomiast pojawiła się bardzo duża szansa, bo rywale otrzymali czerwoną kartkę. Z boiska wyleciał Andrea Natali. Polacy po tej sytuacji oczywiście mieli przewagę, lecz zabrakło im skuteczności. Italia natomiast wyprowadziła jedną kontrę i podwyższyła prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Federico Coletta. Ostatecznie to trafienie ustaliło wynik końcowy spotkania.

Grali również inni

Dziś zostały rozegrane także trzy inne spotkania Euro U17. W drugim spotkaniu naszej grupy Szwecja bezbramkowo zremisowała ze Słowacją. Zwycięstwa zanotowały natomiast Portugalia i Anglia, które pokonały odpowiednio Hiszpanię 2:1 i Francję 4:0.

Inne UEFA Euro U17 Włochy U17 Polska u17 Szwecja U17 Słowacja U17 Hiszpania U17 Portugalia U17 Anglia U17 Francja u17