
Przedłuża się absencja Igi Świątek.
Kilka dni przed startem turnieju w Pekinie, polska zawodniczka potwierdziła, że nie weźmie w nim udziału. Potwierdzono to w piątek.
Ostatni raz Świątek w akcji widzieliśmy 5 września. W ćwierćfinale US Open przegrała z Jessicą Pegulą.
Oświadczenie Świątek
Oświadczenie Polki opublikowano w mediach społecznościowych WTA.
– Ze względów osobistych jestem zmuszony wycofać się z China Open w Pekinie. Jest mi bardzo przykro, ponieważ świetnie się bawiłam, grając i wygrywając ten turniej w zeszłym roku i naprawdę nie mogłam się doczekać, żeby tam wrócić. Wiem, że kibice będą mogli zobaczyć wspaniały tenis i żałuję, że tym razem nie będę jego częścią – czytamy
Hope to see you back on court soon, @iga_swiatek 🙏 pic.twitter.com/BmKspkGofd
— wta (@WTA) September 20, 2024
Ostatnio Świątek nie wystąpiła również w Seulu. Przerwę tłumaczyła koniecznością odpoczynku po intensywnych tygodniach rywalizacji.
Start turnieju w Pekinie już 25 września.