
Biała Gwiazda poinformowała o tym, że 57-letni szkoleniowiec nie będzie dłużej pełnił funkcji pierwszego szkoleniowca Wisły Kraków.
Zaledwie trzy miesiące w zespole
Nie ma co ukrywać, że Wisła Kraków jest największym rozczarowaniem na zapleczu Ekstraklasy. Według niektórych Kazimierza Moskala w ekipie z Krakowa trzymały jedynie dobre wyniki w europejskich pucharach, ale po odpadnięciu w ostatniej fazie eliminacji do Ligi Konferencji Europy zaczęto myśleć o jego przyszłości. Pod jego wodzą krakowscy piłkarze w siedmiu ligowych spotkaniach zdobyli jedynie sześć punktów - składało się na to jedno zwycięstwo, trzy remisy oraz trzy porażki. Co prawda mają jeszcze trzy mecze zaległe, ale wciąż ich sytuacja jest tragiczna. Znajdują się w strefie spadkowej, w ostatniej kolejce przegrali aż 1:3 z rozpędzonym ŁKS-em.
- Decyzją Zarządu po trzech miesiącach Wisłę Kraków opuszcza trener Kazimierz Moskal. Związany z Białą Gwiazdą Moskal jako piłkarz, a później jako trener kończy kolejny rozdział pracy w zespole spod Wawelu po 15 oficjalnych meczach. Drużyna Wisły pod jego wodzą w europejskich pucharach dotarła do IV rundy eliminacji do Ligi Konferencji. Dziękujemy trenerze i życzymy powodzenia w dalszej karierze! — poinformowano w oficjalnym oświadczeniu
Jednak to nie byłoby koniec zwolnień. Z klubem również pożegnał się jego asystent, czyli Marcin Pogorzała. Najbardziej bolesne rozstanie będzie dla Jarosława Krzoski, który po czternastu latach opuszcza Wisłę Kraków, od wielu lat pełnił funkcję kierownika. Kolejną osobą, która odejdzie z Krakowa będzie Marcin Bisztyga, czyli fizjoterapeuta.
[ɪɴғᴏʀᴍᴀᴄᴊᴀ]
— Wisła Kraków (@WislaKrakowSA) September 23, 2024
Decyzją Zarządu Białej Gwiazdy Kazimierz Moskal żegna się z Wisłą Kraków. Trenerze, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia! 🤝
🔗 https://t.co/QYWc5SXOsA pic.twitter.com/Qh5aRM1QiD
Ekstraklasa Betclic I Liga Biała Gwiazda Ekstraklasa Jarosław Krzoska Kazimierz moskal Kraków Marcin Pogorzała Wisła kraków