Euro U17: Polacy gromią Słowację i zagrają w ćwierćfinale [WIDEO]

Autor:Krzysztof GajdurDodano:
Euro U17: Polacy gromią Słowację i zagrają w ćwierćfinale [WIDEO]UEFA

Reprezentacja Polski U17 wysoko pokonała Słowację 4:0 w ostatnim meczu fazy grupowej Euro U17. W drugim spotkaniu naszej grupy Włochy pokonały Szwecję 2:1, a to oznacza, że biało-czerwoni awansowali do ćwierćfinału turnieju.

Okazała pierwsza wygrana

Do tej pory biało-czerwoni na Euro U17 przegrali z Włochami i remisowali ze Szwecją. Dziś ich rywalem była Słowacja, a tylko zwycięstwo mogło dać podopiecznym Rafała Lasockiego awans do ćwierćfinału. Od początku meczu widzieliśmy więc Polaków, którzy raz za razem atakowali bramkę rywali. W 11. minucie po raz pierwszy skutecznie, gdy do bramki Słowacji trafił Michael Izunwanne.

Biało-czerwoni nie zadowolili się jedną bramkę i w pierwszej połowie dołożyli kolejne dwie. Na 2:0 po upływie drugiego kwadransa trafił Oskar Pietuszewski, a tuż przed przerwą drugą bramkę zdobył Izunwanne.

Po pierwszej połowie Polacy mieli okazałą przewagę, dlatego nie dziwi, że po przerwie trochę spuścili z tonu. Mimo tego i tak udało się powiększyć przewagę, bo w 68. minucie na listę strzelców wpisał się Stanisław Gieroba, który tym samym ustalił wynik końcowy na 4:0 dla biało-czerwonych.

Polacy swoje zadanie wykonali wzorowo i oczekiwali na wieści z drugiego meczu naszej grupy. Były one bardzo dobre, bo Włochy wygrały ze Szwecją 2:1, co oznacza, że Polacy wyszli z grupy z drugiego miejsca i zagrają w ćwierćfinale Euro U17.