Sytuacja finansowa Wisły Kraków jest bardzo słaba, ale dość nieoczekiwanie jest to obecnie jeden z najbardziej aktywnych klubów PKO Ekstraklasy na rynku transferowym. “Biała Gwiazda” sfinalizowała już trzy wzmocnienia, które mają pomóc utrzymać się w lidze.
Runda jesienna dla kibiców Wisły Kraków była bardzo traumatyczna. Zespół doznał dziesięciu porażek z rzędu i przez długi czas był najsłabszym zespołem w tabeli PKO Ekstraklasy. Końcówka zeszłorocznych rozgrywek dała jednak nadzieję i pojawiło się światełko w tunelu.
Optymizm wśród fanów może budzić również początek działań transferowych krakowskiego klubu. Do tej pory udało się pozyskać trzech nowych zawodników, którzy powinni być znaczącym wzmocnieniem.
Jako pierwszy kontrakt z Wisłą Kraków podpisał Georgij Żukow. Zawodnik ten przez ostatnie trzy lata występował w klubie z Kazachstanu Kajrat Ałmaty. Rozegrał w nim 78 meczów, zdobył pięć bramek i miał cztery asysty. Wcześniej grał również w rosyjskim klubie Urał Jekaterynburg, Roda JK Kerkrade, FC Astana oraz rezerwach Standard Liege.
Georgij Żukow ma 25 lat i występuje na pozycji środkowego pomocnika. Jest piętnastokrotnym reprezentantem Kazachstanu. Może być sporym wzmocnieniem Wisły Kraków.
Na początku tego tygodnia udało się dopiąć kolejne dwa transfery. Kontrakty z “Białą Gwiazdą” podpisali Mateusz Hołownia i Lubomir Tupta. Obaj do Krakowa trafili na zasadzie wypożyczenia.
Mateusz Hołownia jest zawodnikiem Legii Warszawa. W przeszłości był już wypożyczany do Ruchu Chorzów oraz Śląska Wrocław. W tym sezonie rozegrał pięć meczów w barwach wicemistrzów Polski, ale tylko jeden w pełnym wymiarze czasowym. Raz wszedł również na boisko na nieco ponad kwadrans, a pozostałe trzy występy do epizody w doliczonym czasie gry. Występuje na pozycji lewego obrońcy, a tam jesienią znakomicie spisywał się 18-letni Michał Karbownik. Hołownia w PKO Ekstraklasie łącznie do tej pory rozegrał 16 spotkań (z czego 13 w barwach Śląska).
Lubomir Tupta to niespełna 22-letni napastnik ze Słowacji. Do końca sezonu został wypożyczony z Hellas Verona. W tym sezonie zagrał tylko w jednym meczu Pucharu Włoch z Cremonese. W przeszłości świetnie spisywał się w młodzieżowej drużynie Hellas Verona, gdzie regularnie zdobywał mnóstwo bramek. W Krakowie liczą, że wysoką skutecznością będzie imponował w PKO Ekstraklasie.
Wiele wskazuje na to, że to nie koniec wzmocnień Wisły. Bliski podpisania kontraktu jest również Nikola Kuveljić. 22-letni defensywny pomocnik występuje obecnie w Serbii w klubie Javor-Matis Ivanjica.
Po 20 kolejkach PKO Ekstraklasy Wisła Kraków zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Ma cztery punkty straty do Arki Gdynia i Korony Kielce.
Nowi zawodnicy zadebiutować będą mogli w meczu 21. kolejki Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok. Odbędzie się on w sobotę 8 lutego o godzinie 20:00.
Transfery piłkarskie, plotki transferowe Ekstraklasa Lubomir tupta Georgij żukow Mateusz hołownia Transfery Pko ekstraklasa Wisła kraków