Porażka Bayernu Monachium. Kolejny gol Roberta Lewandowskiego (wideo)

Autor:Dawid KaczmarekDodano:
Porażka Bayernu Monachium. Kolejny gol Roberta Lewandowskiego (wideo)Federico Guerra Moran / Shutterstock.com

Bayern Monachium przegrał z Borussią Moenchengladbach 2:3, pomimo prowadzenia 2:0. Jedną z bramek dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski.

Bayern Monachium został wybrany drużyną 2020 roku. Był w nim bez wątpienia bezkonkurencyjny. Pierwsze dwa mecze 2021 roku pokazały, że Bayern Monachium również ma wady. Szczególnie w defensywie.

W poprzedniej kolejce fatalną postawę obrony Bawarczyków wykorzystał zespół 1.FSV Mainz 05. Przynajmniej częściowo, prowadził z Bayernem 2:0, ale w drugiej połowie Robert Lewandowski wraz z kolegami zagrali imponująco i zwyciężyli 5:2.

W piątkowym spotkaniu z Borussią Moenchengladbach było odwrotnie. Najpierw 20. minucie Robert Lewandowski zdobył bramkę z rzutu karnego a po chwili podwyższył Leon Goretzka.

Zobacz bramkę Roberta Lewandowskiego w meczu Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium:

Lider Bundesligi prowadził 2:0 i wydawało się, że bez problemu zainkasuje trzy punkty. Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą po dwóch trafieniach Jonasa Hofmanna.

Po przerwie Borussia Moenchengladbach strzeliła jeszcze jednego gola, a Bayern Monachium mimo starań i zmasowanych ataków nie zdołał odwrócić losów meczu.

Czytaj również: Wojciech Szczęsny bohaterem Juventusu. “Wielu ludzi chciałoby widzieć nas martwych”

Robert Lewandowski po piętnastu meczach ma 20 goli na koncie i prowadzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi.

Porażka może kosztować Bayern Monachium utratę pozycji lidera. W sobotę odbędzie się mecz RB Lipsk - Borussia Dortmund i jeśli gospodarze zwyciężą, to będą mieli o jedno oczko więcej od Bayernu.

W ostatnim czasie sporo mówiło się, że mistrzowie Niemiec nie planują wzmacniać kadry podczas zimowego okienka transferowego, bo potencjał drużyny jest olbrzymi. Spotkania z 1.FSV Mainz 05 oraz Borussią Moenchengladbach pokazały, że konieczne jest sprowadzenie klasowych obrońców.

Jeśli defensywa popełnia proste błędy w starciach z drużynami Bundesligi, to bardzo prawdopodobne jest to, że będzie miała problemy również kluczowych meczach Ligi Mistrzów.

Czytaj również:  Rummenigge udzielił wywiadu. Prezes Bayernu opowiedział o emocjonującym przeżyciu Lewandowskiego

Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium 3:2 (2:2)
0:1 Robert Lewandowski 20'
0:2 Leon Goretzka 26'
1:2 Jason Hofmann 36'
2:2 Jason Hofmann 45'
3:2 Florian Neuhaus 49'

Składy:

Borussia Moenchengldbach: Sommer -Lainer, Elvedi, Ginter, Bensebaini (89. Jantschke) - Zakaria (74. Herrmann), Kramer, Neuhaus - Stindl (82. Wolf), Hofmann (89. Wendt), Embolo.

Bayern Monachium: Neuer - Pavard, Suele, Alaba, Davies - Kimmich, Goretzka - Sane, Mueller, Costa (68. Coman) - Lewandowski

Wideo Polacy za granicą Ligi zagraniczne Bundesliga Bayern monachium Robert lewandowski