Media zachwycają się bramką Roberta Lewandowskiego (wideo)

Autor:Dawid KaczmarekDodano:
Media zachwycają się bramką Roberta Lewandowskiego (wideo)Ververidis Vasilis / Shutterstock.com

“Klasa światowa” - w taki sposób niemieckie media opisują bramkę Roberta Lewandowskiego w meczu Schalke - Bayern. Mistrzowie Niemiec wygrali 4:0, a Polak strzelił jednego gola.

Bayern Monachium nie przegrał z Schalke 04 Gelsenkirchen od dziesięciu lat, a dodatkowo wygrał dziewięć ostatnich spotkań. Mając na uwadze fakt, że Schalke w tym sezonie gra katastrofalnie i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Bundesligi, to kibice mistrzów Niemiec liczyli na przekonujące zwycięstwo.

Ostatni mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się wynikiem 8:0 dla Bayernu. Tym razem skończyło się na połowie tego. Schalke potrafiło stawiać opór przez nieco ponad pół godziny. Wtedy gola strzelił Thomas Mueller.

Na 2:0 w 55. minucie podwyższył Robert Lewandowski. Reprezentant Polski otrzymał podanie od Joshua Kimmicha, opanował piłkę w polu karnym i mimo dużego tłoku zdołał skierować ją do bramki.

Zobacz bramkę Roberta Lewandowskiego w meczu Schalke - Bayern

Robert Lewandowski na boisku przebywał do 80 minuty. Wtedy zastąpił go Eric Maxim Choupo-Moting. W samej końcówce spotkania bramki zdobyli jeszcze Thomas Mueller i David Alaba, dzięki czemu Bayern Monachium wygrał 4:0 i ma już siedem punktów przewagi nad RB Lipsk.

Dla Roberta Lewandowskiego był to 23 gol w tym sezonie Bundesligi. Strzelając gola Schalke Polak pobił kolejny rekord. Był to jego ósmy wyjazdowy mecz z rzędu z golem w Bundeslidze.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Bayern Monachium 0:4 (0:1)
0:1 Mueller 33’
0:2 Lewandowski 54’
0:3 Mueller 88'
0:4 Alaba 89'

Schalke: Fährmann - Becker, Kabak, Nastasic, Oczipka - Stambouli, Serdar - Raman, Uth, Harit (72.Schoepf) - Hoppe (72. Boullejab)

Bayern Monachium: Neuer - Suele, Boateng, Alaba, Davies (68.Javi Hernndez) - Kimmich, Goretzka – Gnabry (64. Musiala), Mueller, Sane (64.Coman) – Lewandowski (80.Choupo-Moting)