Karol Linetty zdobył bramkę w drugim meczu Serie A z rzędu. Polak nie miał jednak wielkich powodów do radości, bo był to tylko gol honorowy, a Sampdoria Genua przegrała aż 1:5 z Lazio Rzym.
Karol Linetty w tym sezonie imponuje wysoką formą. Kilka razy był nawet jej kapitanem. Tydzień temu niespełna 25-letni pomocnik strzelił gola oraz zaliczył asystę w meczu Sampdorii z Brescią Calcio (5:1).
W sobotnim meczu Lazio Rzym - Sampdoria Genua również padło sześć bramek, ale tym razem to zespół Karola Linettego i Bartosza Bereszyńskiego doznał porażki. Obaj Polacy na boisku spędzili 90 minut.
Karol Linetty w 70. minucie, przy wyniku 5:0 dla Lazio, zdobył bramkę honorową. Polski pomocnik dobił z linii pola karnego strzał jednego z kolegów odbity przez bramkarza rzymian.
Zobacz bramkę Karola Linettego w meczu Lazio - Sampdoria 5:1
LINETTY W GAZIE@k_linetty strzela gola w drugiej kolejce Serie A TIM z rzędu! Zobaczcie bramkę Polaka, który dziś jest kapitanem UC Sampdorii! pic.twitter.com/m9Yr7g1py3
— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) January 18, 2020
Linetty w tym sezonie rozegrał dwanaście meczów w Serie A. Ma dwa gole i trzy asysty. Niedawno został wybrany do najlepszej jedenastki Sampdorii ostatniej dekady. W klubie tym występuje od 2016 roku. Łącznie rozegrał 116 spotkań. Zdobył dziewięć goli i zaliczył trzynaście asyst.
Coraz więcej osób domaga się, aby Karol Linetty dostał kolejną szansę w reprezentacji Polski, w której nie grał od ponad roku. Być może wobec kontuzji Krystiana Bielika Jerzy Brzęczek zdecyduje się go powołać na marcowe mecze z Finlandią oraz Ukrainą.
Również dwanaście meczów w tym sezonie rozegrał Bartosz Bereszyński. Obrońca reprezentacji Polski nie strzelił gola i nie miał żadnej asysty.
W sobotę o godzinie 20:45 w Serie A rozegrany zostanie mecz Napoli - Fiorentina. Transmisję przeprowadzi telewizja Eleven Sports 1 oraz Eleven Sport 4. Na boisku mogą pojawić się Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik (Napoli) oraz Bartłomiej Drągowski i Szymon Żurkowski (Fiorentina).
Serie A: Lazio Rzym - Sampdoria Genua 5:1 (3:0)
1:0 - Caicedo 7'
2:0 - Immobile (k.) 17'
3:0 - Immobile 20'
4:0 - Bastos 54'
5:0 - Immobile 65'
5:1 - Linetty 70'
Wideo Reprezentacja Polski Polacy za granicą Ligi zagraniczne Bartosz bereszyński Lazio rzym Sampdoria Karol linetty