Euro 2024: Holandia odwraca losy meczu z Turcją i awansuje do półfinału [WIDEO]

Autor:Krzysztof GajdurDodano:
Euro 2024: Holandia odwraca losy meczu z Turcją i awansuje do półfinału [WIDEO]Ons Oranje/X

Holandia jako ostatnia awansowała do półfinału Euro 2024. W meczu ćwierćfinałowym Oranje okazali się lepsi od Turcji, wygrywając 2:1.

Remontada Holandii daje jej półfinał

W ostatnim meczu ćwierćfinałowym Euro 2024 Holandia mierzyła się z Turcją. Na papierze zdecydowanym faworytem tej potyczki byli Oranje, ale Turcy zaskoczyli już w meczu z Austrią i dziś chcieli zaskoczyć po raz kolejny. Początek tego spotkania był dosyć wyrównany, a obie ekipy toczyły równy bój. Z czasem jednak dosyć nieoczekiwanie przewagę zaczęła mieć Turcja. Podopieczni Vicenzo Montelli przekuli ją na gola w 35. minucie. W pole karne świetnie dośrodkował Arda Guler, a tam do siatki trafił Samet Akaydin.

Holendrzy jeszcze przed przerwą starali się wyrównać, ale byli wręcz bezradni i do szatni to Turcja schodziła z minimalnym prowadzeniem. Pierwsze minuty drugiej połowy to ponownie przewaga Turków. Prowadzenie tej drużyny mógł podwyższyć Guler, który strzelał z wolnego, lecz trafił tylko w słupek.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się na Turcji w 70. minucie. Wtedy to w pole karne dośrodkował Memphis Depay, tam fenomenalnie wyskoczył Stefan De Vrij i uderzeniem głową pokonał Merta Gunoka.

Chwilę później było już 2:1 dla podopiecznych Ronalda Koemana. Tym razem w szesnastkę dośrodkował Denzel Dumfries, a tam pechowo do własnej bramki trafił Mert Muldur.

Turcja wyglądała na zszokowaną drużynę i nie mogła uwierzyć, że już przegrywała. W samej końcówce podopieczni Vicenzo Montelli zebrali się jeszcze na kilka zrywów. Po jednej z akcji mogli doprowadzić do wyrównania, gdy jeden z zawodników uderzał na bramkę Barta Verbruggena, ale kapitalnie na linii bramkowej interweniował strzelec pierwszego gola dla Holandii, De Vrij.

Ostatecznie Turcja nie była w stanie odrobić już strat i to Holandia została czwartą ekipą, która awansowała do półfinału Euro 2024. O finał Oranje zagrają z Anglią.