Autor:Krzysztof GajdurDodano:
Austria 1-2 Turcja skrót meczu, bramki (02.07.2024)UEFA Euro 2024/X

Znamy już wszystkich ćwierćfinalistów Euro 2024. Ostatnim została reprezentacja Turcji, która w spotkaniu 1/8 finału pokonała Austrię 2:1.

Austria - Turcja: podsumowanie meczu

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla Turcji, która już w 1. minucie objęła prowadzenie za sprawą Meriha Demirala. Austriacy byli w lekkim szoku, ale dążyli do wyrównania. W pierwszej połowie nie potrafili jednak stworzyć sobie dogodnej okazji i do przerwy wynik już się nie zmienił. Zaraz po przerwie do remisu mógł doprowadzić Marko Arnautovic, lecz przegrał on w sytuacji oko w oko z Mertem Gunokiem. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na podopiecznych Ralfa Rangnicka. W 59. minucie swoje drugie trafienie zaliczył Demiral i powiększył przewagę Turcji. Austriacy byli już w bardzo trudnej sytuacji, lecz wciąż starali się odwrócić losy spotkania. W 66. minucie gola kontaktowego strzelił Michael Gregoritsch, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki. Austriacy jeszcze jedną dogodną sytuację stworzyli sobie w doliczonym czasie gry. Z najbliższej odległości strzelał Christoph Baumgartner, lecz Gunok kapitalnie interweniował i uchronił swoją drużynę przed stratą gola. Ostatecznie Turcja pokonała Austrię 2:1 i zamknęła grono ćwierćfinalistów Euro 2024.

Austria - Turcja: skrót meczu