Wimbledon: Magda Linnette walczyła, ale ostatecznie przegrała z Eliną Switoliną

Autor:Krzysztof GajdurDodano:
Wimbledon: Magda Linnette walczyła, ale ostatecznie przegrała z Eliną SwitolinąFiledIMAGE / shutterstock.com

Magda Linette na I rundzie zakończyła udział w Wimbledonie. W dzisiejszym spotkaniu Polka uległa Ukraince Elinie Switolinie w trzech setach 5:7, 7:6, 3:6.

Magda Linette opada z Wimbledonu

Magda Linette oczywiście nie była faworytką w starciu z Eliną Switoliną, ale swoje szanse miała. Polka przez większość czasu toczyła z Ukrainką wyrównany pojedynek, ale nie uniknęła najprostszych błędów i to kosztowało ją porażkę w pierwszym secie 5:7. W drugiej polska tenisistka wyglądała jeszcze lepiej i uniknęła właśnie błędów w swojej grze, dało jej to zwycięstwo 7:6 i nadzieję na wygranie całego spotkania. Niestety trzeci set był w wykonaniu Linette najgorszy. Polka grała zdecydowanie słabiej niż Ukrainka i uległa jej 3:6. Cały mecz padł łupem Switoliny 2:1 i to właśnie ona awansowała do II rundy Wimbledonu, a Polka z tym turniejem już się pożegnała.

Ukrainka zagra z Niemką

Switolina jest już w II rundzie i zna swoją przeciwniczkę w tej fazie. Będzie nią Niemka Jule Niemeier, a ten mecz zostanie rozegrany jutro.