PKO Ekstraklasa: Lech pewnie pokonuje Górnika! [WIDEO]

Autor:Krzysztof GajdurDodano:
PKO Ekstraklasa: Lech pewnie pokonuje Górnika! [WIDEO]Fot. Mateusz Czarnecki

Lech Poznań udanie rozpoczął nowy sezon PKO Ekstraklasy. W spotkaniu 1. kolejki Kolejorz pokonał Górnika Zabrze 2:0.

Udany start Lecha

W Lechu nikt nie wyobraża sobie powtórki z poprzedniego sezonu, gdzie Kolejorz zajął dopiero piąte miejsce w ligowej tabeli. Dla Górnika natomiast celem minimum jest powtórzenie wyniku z tamtych rozgrywek, czyli szóste miejsce w tabeli. Zdecydowanego faworyta tej dzisiejszej potyczki trudno było wskazać, lecz ze względu na atut własnego boiska minimalnie większe szanse mieli gospodarze. Od początku meczu to właśnie Kolejorz miał dużą przewagę, ale nie przełożyło się to na konkretne sytuacje bramkowe. Gospodarze objęli prowadzenie po dosyć kontrowersyjnym rzucie karnym. Soichiro Kozuki został trafiony futbolówką w rękę, ale mimo tego po analizie VAR sędzia Damian Sylwestrzak wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Mikael Ishak.

Do przerwy był to jedyny gol, a przez większość czasu drugiej połowy obraz meczu się nie zmieniał. Lech nadal miał przewagę, choć to nie on musiał odrabiać straty. Sporadyczne szanse na doprowadzenie do remisu w drużynie Górnika mieli Nikodem Zielonka i Lukas Podolski, lecz ich uderzenia zatrzymał Bartosz Mrozek. W samej końcówce podopieczni Jana Urbana już byli zmuszeni, aby bardziej się otworzyć i poszukać swojej szansy na remis. Niestety dla zabrzan kosztowało ich to stratę drugiej bramki. W doliczonym czasie gry na 2:0 trafił Dino Hotic.

Ostatecznie to trafienie pomocnika Kolejorza ustaliło wynik końcowy meczu. Lech pokonał Górnika 2:0 i udanie rozpoczął nowy sezon. Poznaniacy w następnej kolejce zagra na wyjeździe z Widzewem, zabrzanie natomiast zmierzą się również na wyjeździe z Puszczą.