Liga Narodów: Niemcy lepsze od Holandii, a Francja od Belgii [WIDEO]

Autor:Krzysztof GajdurDodano:
Liga Narodów: Niemcy lepsze od Holandii, a Francja od Belgii [WIDEO]Shutterstock/Vasiljevic Dimitrije

Za nami poniedziałkowe spotkania 4. kolejki Ligi Narodów UEFA. W najciekawszych meczach Niemcy pokonali Holandię 1:0, a Francja okazała się lepsza od Belgii, wygrywając 1:0.

Gol debiutanta daje Niemcom wygraną

Ekipa Juliana Nagelsmanna od samego początku rzuciła się do ataku i już po pierwszej ofensywnej akcji udało jej się pokonać holenderskiego bramkarza. Gol Jamiego Lewelinga nie został jednak uznany ze względu na spalonego. Gospodarze nie złożyli jednak broni i nadal walczyli o wyjście na prowadzenie. Mieli jednak duży problem ze skutecznością, dlatego w pierwszej połowie gole nie padły. Po przerwie obraz spotkania się nie zmienił i Niemcy wciąż były stroną dominującą. W 63. minucie udało im się zdobyć upragnionego gola. Tym razem w pełni legalnie do siatki trafił Leweling. Podopieczni Ronalda Koemana starali się odrobić straty i zdobyć przynajmniej punkt. Blisko tego był Xavi Simons, który trafił w poprzeczkę, ale w zasadzie była to jedyna groźna sytuacja Oranje w tym meczu. Ostatecznie więc wynik tej potyczki już się nie zmienił i trzy punkty po zwycięstwie 1:0 trafiły na konto Niemców.

Dużo działo się natomiast w spotkaniu Belgii z Francją. Trzy punkty ostatecznie trafiły na konto Trójkolorowych, którzy zwyciężyli 2:1, choć rezultat tego spotkania mógł być diametralnie inny. Gospodarze na prowadzenie mogli wyjść w 23. minucie, lecz Youri Tielemans nie wykorzystał rzutu karnego. Jak trafiać z jedenastu metrów pokazał natomiast Randal Kolo Muani, który w 35. minucie dał Francji prowadzenie. Podopieczni Didiera Deschampsa nie utrzymali go jednak do przerwy, bo w doliczonym czasie gry stan rywalizacji wyrównał Lois Openda. W drugiej połowie spotkanie było bardzo wyrównane i w zasadzie mogło pójść w dwie strony, ale decydujący cios zadał Kolo Muani, który zdobył dziś drugiego gola i dał swojej drużynie minimalne zwycięstwo.

Bośnia i Hercegowina - Węgry 0:2 (0:1)

Włochy - Izrael 4:1 (1:0)

Gruzja - Albania 0:1 (0:0)

Islandia - Turcja 2:4 (1:0)

Ukraina - Czechy 1:1 (0:1)

Walia - Czarnogóra 1:0 (1:0)

Azerbejdżan - Słowacja 1:3 (1:1)

Estonia - Szwecja 0:3 (0:2)

Liga Narodów Uefa nations league Niemcy Holandia Belgia Francja Bośnia i hercegowina Węgry Włochy Izrael Gruzja Albania Islandia Turcja Ukraina Czechy Walia Czarnogora Azerbejdżan Słowacja Estonia Szwecja