Autor:Krzysztof GajdurDodano:
El.LM: Jagiellonia gromi mistrza Litwy [WIDEO]Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok blisko awansu do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów UEFA. W pierwszym meczu II rundy mistrzowie Polski okazali się lepsi od litewskiego FK Panevezys, wygrywając 4:0.

Jagiellonia nie daje szans Panevezys

Początek spotkania z Panevezys dla Jagiellonii wcale nie był prosty. Mistrzowie Polski mieli problemy z narzuceniem swojej gry i przeciwstawieniu się rywalowi. Z czasem podopieczni Adriana Siemieńca zaczęli jednak grać swoje i w 15. minucie udało im się wyjść na prowadzenie. Kristoffer Normann Hansen kapitalnie dograł do Jesusa Imaza, a ten precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali.

Hiszpan po strzeleniu pierwszej bramki nabrał impetu i w pierwszej połowie dołożył jeszcze dwa trafienia. Pierwsze w 28. minucie, gdy kapitalnym strzałem sprzed pola karnego podwyższył prowadzenie gości.

Hat-tricka hiszpański zawodnik skompletował minutę później, gdy tym razem wykorzystał podanie Alfimico Pululu.

Do przerwy podopieczni Adriana Siemieńca pewnie prowadzili i tylko jakaś katastrofa mogłaby im odebrać wygraną. W drugiej połowie Jagiellonia już aż tak nie forsowała tempa, a rywale nie potrafili zmniejszyć strat. W 80. minucie mistrzowie Polski zdecydowali się na jeszcze jedną ofensywną akcję i udało im się strzelić czwartego gola. Michal Sacek dokładnie zagrał do Hansena, a ten uderzeniem z pierwszej piłki dobił przeciwnika.

Ostatecznie to trafienie ustaliło wynik końcowy spotkania. Jagiellonia w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów pokonała Panevezys 4:0 i jest o krok awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Rewanż tej rywalizacji zostanie rozegrany w przyszłą środę w Białymstoku.

Liga Mistrzów Eliminacje uefa champions league FK Panevezys Jagiellonia białystok